Jsme nejlepší! Matemtický klokan v naší režii

Co to je Matematický klokan?

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa sdružených v asociaci Kangourou sans frontieres, jejíž koordinační centrum je v Paříži. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995.

Do této soutěže se každoročně zapojují i naši žáci. V letošním roce se zapojilo 14 škol a 1672 soutěžících. Naši nejúspěšnější byli v kategorii 3. – 4. tříd, kde se mezi 531 dětmi z okresu Jeseník se na prvním i druhém místě umístili naši žáci. 1. místo se 105 body obsadila Markéta Hrancová z 5. C a Vojta Gryga z 5. A. Druhé místo se 104 body vybojoval Tomáš Budina. Obrovská gratulace!