Návštěva Státního okresního archivu Jeseník – I. a II. odd. ŠD

Březen byl měsícem knihy, a proto jsme se rozhodli se školní družinou, kromě obvyklé knihovny, navštívit také státní archiv. Paní Jana Hradilová byla velmi ochotná a provedla nás budovou archivu, ukázala nám co a kde se ukládá, děti si vyzkoušeli, jak se skládá archivační krabice.

Společně jsme se vydali na cestu do minulosti. Dozvěděli jsme se, jak vypadalo vysvědčení před 100 lety, jak a kdy si můžeme zjistit známky svých rodičů či prarodičů, prohlédli jsme si nejmenší a největší knihu archivu. Mohli jsme také obdivovat nejzdobnější knihu a samozřejmě i nejstarší listinu s pečetí psanou na pergamenu. Seznámili jsme se s tím, jak se psaly listiny a knihy dříve, srovnávali jsme to s dnešní dobou. Hledali jsme na starých fotografiích známé budovy města a hlavně jsme si užili příjemné odpoledne!