Loutkoherci ze sedmičky

Žáci sedmého ročníku prožili v pátek 10. března netradiční hodinu literatury. Vyrobili loutková divadla a pro své spolužáky si připravili krátká divadelní představení. Vlastnímu loutkoherectví předcházely hodiny literatury, kdy se žáci podrobněji seznámili s původem loutkového divadla, s druhy loutek i se jmény našich loutkařů. A to byl první krůček k tomu, aby se ve skupinkách pokusili vyrobit loutky, kulisy a napsat vlastní scénář k divadelní hře. A mnozí byli velmi originální. Kreslili, stříhali, šili a vznikaly plastické loutky vedené na špejli nebo loutky vyrobené z ponožky. Vedle tradičních pohádek předvedli loutkoherci i kratičké hry se současnými náměty. Všem zaslouženě patří jednička za zpestření výuky literární výchovy.

L. Janečková

LOUTKOHERCI ZE SEDMIČKY II. LOUTKOHERCI ZE SEDMIČKY I. LOUTKOHERCI ZE SEDMIČKY V. lOUTKOHERCI ZE SEDMIČKY IV. LOUTKOHERCI ZE SEDMIČKY III. LOUTKOHERCI ZE SEDMIČKY VI.