ŠK Konverzační soutěže v anglickém jazyce

V posledním lednovém týdnu jsme na druhém stupni zorganizovali školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Odvahu poměřit si jazykové schopnosti mělo celkem 15 žáků ve dvou kategoriích. A uspět v této soutěži nebylo vůbec jednoduché.  Soutěžící museli prokázat schopnost plynule hovořit na dané téma, ale i pohotově reagovat na otázky poroty. Nebyl nikdo, kdo by se s touto „malou maturitou z angličtiny“ úspěšně nepopral. O umístění nakonec rozhodovaly někdy velmi malé rozdíly ve slovní zásobě či výslovnosti. Výsledky v jednotlivých kategoriích (první tři místa):

Kategorie IA (6. ,7. ročník)

1. Natálie Mitášová – VII. A
  2. Alexandr Dvořáček – VI. B
  3. Natálie Malá – VII. B

Kategorie IIA (8., 9. ročník)

1. Dominik Stolařík – IX. B
  2. Jan Follner – IX. A
  3. – 4. Aneta Škrabalová – VIII. B, Jitka Hoczová – IX. A

Všem zúčastněným blahopřejeme k výborným výkonům a výše jmenovaným ještě navíc ke schopnosti prosadit se v konkurenci ostatních skvělých angličtinářů a získat „medailovou“ pozici.  Natálii Mitášové a Dominikovi Stolaříkovi přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se koná na naší škole 23. 2.  A se všemi nadšenými angličtináři naší školy se už teď těšíme, jak si „zaspíkujeme“ zase za rok.

Za učitele angličtiny Martina Konečná

ŠK Konverzační soutěže v anglickém jazyce - Kategorie IA