Vernisáž výstavy

Ve slavnostním duchu, v adventním čase, jsme vernisáží výstavy ukončili projekt multikulturní výchovy s názvem Emigrace, imigrace, likvidace národů.

V úvodním projevu zazněno zhodnocení a připomenutí všech částí velmi úspěšného a přínosného projektu, který na naší škole probíhal pod vedením p. uč. Zlámalové a p. uč. Grosičové od září tohoto školního roku. Nechyběl ani krátký kulturní program – společně jsme se díky zvuku houslí a dětských hlasů ponořili do vánoční atmosféry a vyslechli krásné vánoční koledy, zazněla také jedna melodie na téma lásky. Poté si už každý mohl prohlédnout zajímavé fotografie, hezké výtvarné práce i inspirativní literární díla. Kromě estetického zážitku si mnozí odnášeli také získané vědomosti a informace související s tematikou projektu.

Součástí vernisáže bylo také vyhlášení vítězů soutěže ve 4 kategoriích:

vědomostní – Tomáš Achilis IX. B

výtvarná – Nikola Bundilova IX. A

fotografická – Aneta Kubňová IX. B

literární – Dominik Mrva IX. A.

Akci jsme zakončili příjemným posezením u malého pohoštění, které připravili naši žáci i učitelé.  V průběhu následující 2 měsíců zůstane výstava nainstalována v prostorách školy na Nábřežní ulici (před jídelnou). Srdečně vás zveme k jejímu zhlédnutí.

Napsala Jana Zlámalová, Romana Grosičová