Na Nábřežce to ve středu v podvečer žilo!

Kdo se chtěl pobavit ve stylu halloweenského svátku, nacházel se ve středu 2. 11. 2016 právě na této budově jesenické základní školy. Mladší děti s rodiči, starší s nimi i bez nich, si přišly zpestřit ponurý dušičkový čas a vydovádět se na jedenácti stanovištích plných aktivit převážně s halloweenskou tématikou. Před tím než se vrhly do plnění úkolů, je ve vyzdobeném vestibulu školy, na kterém si druhostupňaři dali opravdu záležet, čekalo krátké vystoupení. Připomněli jsme si zde (česky i anglicky) původ anglosaského (stále více k nám pronikajícího) Halloweenu a jeho společné a odlišné znaky s našimi Dušičkami. Program zpestřila nadaná houslistka Anička Koriťáková z VIII. B skladbami z filmů Harry Potter a Piráti z Karibiku, za které sklidila velký potlesk.  Úvodní část byla zakončena vyhlášením deseti nejhezčích halloweenských dýní.

Poté se dav rozptýlil po škole na stanoviště, kde již byli připraveni učitelé se svými šikovnými pomocníky z 2. stupně. Některé děti neomylně zamířily rovnou k loňskému hitu Podzimních slavností – strašidelné stezce odvahy, jiné si chtěly znovu vyzkoušet hod na zlou čarodějnici. Přibyly ale i další úkoly.  U plnění jednoho z nich jsme si chvilkami připadali jako na pitevně. Děti si měly pomazat krví (marmeládou) ne příliš vábně vypadající čarodějnické prsty. I když bylo zřejmé, že jsou z lineckého těsta a nehet je lupínek mandle, ochutnat věrnou kopii právě uřezaného prstu čarodějnice nebylo zrovna lehké. Stejně tak ale nebylo snadné pro děti z prvního stupně se zorientovat na naší budově.  Všichni to nakonec zvládli výborně určitě i proto, že je lákalo najít další úkoly z kartičky, kterou obdrželi při vstupu na akci. V nich se například házelo na ducha, na pyramidu z dýní, procházelo se slalomem se zavázanýma očima s navigací rodiče či kamaráda, ve větší z tělocvičen byla připravena překážková dráha a halloweenský bowling, zapřemýšlet se muselo u halloweenských PC her. Nechyběl ani speciální tanec s šikovnými instruktorkami z VIII. B.

Závěrečná „židličkovaná“ byla příjemnou poslední tečkou za pestrým programem, který si pro všechny žáky školy připravili učitelé druhého stupně. Není úplně snadné při všech každodenních povinnostech, které učitelské povolání obnáší, si najít čas a energii zorganizovat podobnou akci. O to víc nás těšila velmi příznivá odezva žáků a rodičů, za niž bychom chtěli poděkovat. Slyšet slova chvály a vidět rozzářené oči dětí bylo pro nás tou největší odměnou.

Za kolektiv učitelů II. stupně Martina Konečná

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA