Družinkové bubnování na djembe.

V pátek 21. 10. 2016 se v naší družince na Boženě Němcové konalo bubnování se skvělým lektorem Pavlem Nowakem z Ostravy. Děti se zábavnou formou seznámily s africkými bubny Djembe, vyzkoušely si koordinaci pravé a levé ruky a schopnost koncentrovat se. Zažily kontakt s přírodními materiály (kůže, dřevo) a jejich zvukem.

Pro každé dítě byl k dispozici buben, takže se mohlo zcela zapojit a nádherně si tak užít společné bubnování, které má pozitivní vliv na koordinaci celého těla, motoriku, podporuje sebedůvěru, vzájemný respekt dětí a empatii a v neposlední řadě skupinovou spolupráci. Děti bubnovaly s velkým nadšením a tak to vypadá (i díky jejich zpětným reakcím), že si společné bubnování v brzké době určitě zase zopakujeme.

Napsala Renata Šmoldasová

bubny bubny-3