Putování za vodou

Poslední den krásného slunečného třetího zářijového školního týdne jsme zakončili pobytem v přírodě, který se nesl ve znamení vody. Děti z 3. B třídy spolu s paní učitelkou vyrazily za poznáváním našeho regionu i za krásami naší stále ještě tolik člověkem nedotčené přírody. Během cesty na Křížový vrch na děti čekalo pět zastavení ve znamení vody s deseti zajímavými úkoly. Paní učitelka připravila pro děti hrací kartičky ve tvaru dešťové kapky a děti se rozdělily do několika skupin. A tak jsme si připomněli, co je to pramen řeky, kdo to byl Vincenz Priessnitz, u jeho pomníku ve Smetanových sadech jsme se zaposlouchali do vyprávění o nemocné srnce, poznali jsme různé podoby vody a s chutí se zakousli do svačinky, které nám připravily naše maminky. Ale to byla jen malá ochutnávka toho, co jsme prožili.  Věřili byste, že řeka umí také zpívat i čarovat? Cesta na Křížový vrch nebyla vůbec lehká, ale my jsme ji zvládli a dokonce stihli probádat Křížovou cestu.  A tak na konci putování jsme mohli oslavit šťastný návrat do školy veselou písničkou a vědomím, že u nás ve třídě máme bezva kamarády, kteří umí mezi sebou spolupracovat a vzájemně si pomáhat. A také že i jedna kapka vody je pro nás důležitá a s vodou musíme šetřit.

A vy? Také už víte, proč je voda na naší planetě Zemi tak vzácná!

Zdeňka Mrosková