Velké Losiny a naši nejmenší

Rozzářené tváře, baťůžky na zádech, autobus s osvědčeným panem řidičem Františkem Dombekem – tak vypadalo krásné slunečné ráno 15. června pro 50 žáčků z 1.A a z 1.B. Všichni se moc těšili na zámek do Velkých Losin. Za hodinku jsme se již ocitli v zámecké zahradě, pak následovala prohlídka zámku, která u mnoha dětí může nastartovat zájem o historii. Paní průvodkyně poutavě vyprávěla a povídání okořenila pověstmi spojenými s tímto místem. Děti byly zámeckými pokoji, kaplí a předměty nadšené. Od začátku do konce měly spoustu zajímavých otázek.Největší překvapení čekalo v nádherných zámeckých knihovnách, kde byli prvňáčci slavnostně pasováni na čtenáře. Pro děti bude tento den jistě příjemnou vzpomínkou a také začátkem lásky ke knihám. Přejeme našim nejmenším hodně úspěchů a také radosti ze čtení. Na prázdniny Vám můžeme zámek ve Velkých Losinách určitě doporučit.

P6152663Marie Kováčová