Policie ČR Jeseník otevřela své dveře

Pondělní dopoledne 20. června nás sice vítalo kapkami deště, ale na naše děti čekalo v posledních dnech školního roku další malé překvapení. Vydaly se spolu se svými pedagogy na oddělení Policie ČR v Jeseníku. Policisté si pro děti připravili prohlídku jejich pracoviště, kam se noha člověka běžně nedostane. Chlapci i děvčata si mohli prohlédnout místnost pro pohovor s dětmi, pohladili si panenky, které pomáhají malým dětem při vyjádření svých zážitků, které ne vždy jsou příjemné. S napětím sledovali práci počítačů, vyzkoušeli si opravdový otisk prstů a seznámili se s prací dispečera. Největším zážitkem ale byla návštěva místnosti, kde se odehrávají výslechy pachatelů a návštěva policejní cely. Děti si mohly ohmatat policejní pouta i obléci neprůstřelnou vestu. A nebyla vůbec lehká! Celou prohlídkou nás doprovázela usměvavá paní policistka, která si pro nás připravila zvědavé otázky a my jsme se mohli pochlubit velkou pochvalou za jejich splnění. Na závěr celé akce nás sympatický pan Grund provedl policejním muzeem.

Den otevřených dveří pokračuje i v dalších dnech, tak hurá děti, stojí to za zhlédnutí!

Zapsala: Zdeňka Mrosková