Žáci na Nábřežce slavili sportem

Opravdový rej a divoký šum mohli kolemjdoucí pozorovat ve středu 1. 6. ve sportovním areálu naší školy na Nábřežní ul. V netradičních sportech se zde utkali žáci naší školy v rámci Sportovního dne, který pro ně v rámci oslav 10 let Spolufest a dne dětí přichystal všeho schopný pedagogický sbor.

Žáci z jednotlivých ročníků zápolili ve sportech, které se v poslední době nesou na módní vlně. Zde máme na mysli biatlon a parkour. V prvním případě tedy běh kombinovaný se střelbou a druhém překonávání různě obtížných překážek, které nám život staví do cesty.

Prostou dovednost mohly děti otestovat při petangu, stolním fotbale či šipkách, artistickou pak při házení kroužků či řetízků na určené cíle. A z chytrých hlav se kouřilo při polo královské hře dámě.

A právě tato neobvyklá skladba disciplín přispěla k tomu, že souboje mezi třídami, bez ohledu na to, zda sportovními či nesportovními, byly opravdu vyrovnané.

Sportovní dopoledne na N 2 Sportovní dopoledne na N 3 Sportovní dopoledne na N 6 Sportovní dopoledne na N 1 Sportovní dopoledne na N 5