Pohádkový den

Jednou z doprovodných akcí oslav výročí naší školy byl i 3. 6. Pohádkový den na Boženě Němcové.

Pokud jste v tento den zavítali k nám na Boženku, mohli jste se stát cestujícími z pohádky do pohádky. Školou se proháněly nejrůznější postavy z pohádkové říše: Křemílek, Kocour v botách, kocour Mikeš, Koblížek, Karkulka bez vlka, Dlouhý, Široký i Bystrozraký, čertíci a čertice z pohádky Princezna ze mlejna, také králové a princezny, vodní víly i zlaté rybky, kamarádi ze zahraničí, jako Supermani, čínské panenky a další a další 🙂 . Ti všichni chodili školou a plnili nejrůznější pohádkové úkoly. Třeba pomáhali Popelce třídit hrách, lovili Zlatou rybku, loupali perníček, chodili poslepu s Bystrozrakým. Odměnou za splněné úkoly jim byl vynikající pohádkový koláček a množství zážitků.

Úkoly si přišli splnit i naši kamarádi z mateřských školek, budoucí školáci. Ani těm nečinila procházka pohádkovými úkoly potíže. V procházce pohádkou jim pomáhali naši stateční páťáci. Děkujeme.

Poděkování patří i nádherným pohádkovým postavám na stanovištích – našim čtvrťákům. Ti se starali, aby všechny úkoly probíhaly hladce a bez problémů.

Pohádkový den jsme si všichni pohádkově užili!