KERAMIKA na Božence (zájmový útvar ŠD)

V tomto školním roce byl o keramický kroužek velký zájem. Celkem do něj docházelo 36 dětí a to ve dvou dnech. Středy patřily menším dětem z prních a druhých tříd. V počtu 22 dětí je měla na starost paní vychovatelka Žáková a pro větší počet také paní vychovatelka Spáčilová, která byla ochotná se vše naučit, aby v příštím roce mohla sama tento kroužek vést. Ve čtvrtek docházely děti starší, od druhé  po čtvrtou třídu. Tuto skupinku vedla paní Žáková.

Přestože se v tomto roce objevily komplikace – nejdříve s přístupem do dílny, když se opravovala chodba ve třetím patře budovy, následně porucha pece, domnívám se, že jsme vše úspěšně přestáli.  Výrobky dětí možná neměly přesné načasování, ale snad Vám přesto udělaly radost. Oceňuji trpělivost jak Vás, tak Vašich dětí.

Pokud máte vlastní nápad nebo Vám doma něco chybí a mohli bychom to s dětmi zvládnout, rádi se necháme inspirovat. Pracovat znovu ale začneme až v září příštího školního roku. Přednostně oslovíme již docházející děti a doplníme je o nové členy. Kroužky byly ukončeny ke konci května, ale malé rozloučení s keramikou máme 1. 6. pro menší a 9. 6. 2016 pro větší děti. Budeme se těšit!

Přejeme Vám hezký zbytek školního roku a pohodové léto.

Mgr. Gabriela Žáková, vychovatelka ŠD ZŠ Boženy Němcové