Na výletě se školní družinou

K příležitosti 10. výročí naší školy proběhl dne 14. 5. turistický výlet pro děti a rodiče. Výlet organizovaly paní vychovatelky. Z vlakového nádraží jsme odjížděli autobusem do Ostružné, odkud jsme se vydali pěšky do nedaleké Branné. Přestože v Jeseníku nebylo hezké počasí, v Ostružné nám vysvitlo sluníčko. Trasa výletu byla velmi nenáročná, takže ji bravurně zvládla i nejmladší čtyřletá účastnice Alenka. V penzionu na Hájovně jsme se nasvačili a  mohli jsme si zakoupit občerstvení. Po cestě panovala pohodová nálada, děti se velmi rychle skamarádily, plnily nenáročné úkoly a výlet si tak bezprostředně a s radostí užívaly.  Největším zážitkem byly pro děti v okolí nalezené bunkry, které  statečně prozkoumávaly. Po cestě jsme se osvěžili  u Mariánského pramene a na náměstíčku v Branné jsme se posilnili v místní restauraci výbornou polévkou. Na cestu domů jsme si ještě nakoupili v cukrárně vyhlášené trubičky a poté vyrazili autobusem zpět. Výlet se nám vydařil, už se těšíme na další, třeba i s Vámi.

Vychovatelky Bc. Dana Spáčilová a Mgr. Gabriela Žáková.

Výlet Branná - ŠD - zmenšený