Středověk na „Průchodce“ aneb jak žil dvůr Karla IV.

V pátek 13. 5. 2016 si žáci 4.A a 4.B připravili zajímavý den „Středověk ve škole“. Jeho cílem bylo připomenout si 700 let od narození Otce vlasti, tedy krále a císaře, Karla IV. Děti se oblékly do středověkých kostýmů a na okamžik proměnily školu do doby 14. století. Viděli jsme v převlecích pážata, krále, rytíře, panoše, lokaje, služky, princezny, dvorní dámy, rádce i samotného Karla IV. Nikdo nečekal, že si děti s takovým těžkým úkolem poradí tak bravurně. Ale zvládly to výborně. Celý týden jsme věnovali přípravám a tím se také učili o oné době. V předmětu Vlastivěda jsme se učili o samotném oslavenci. Na chodbě jsme vytvořili malou výstavku z výkresů Karlštejna a portrétů Karla IV. a  v poslední hodině jsme společně vyhodnotili nejnápaditější kostým. Pátek se vydařil.

Napsala Jaroslava Pažoutová.