Sv. Hubert přál našim žákům

Podle tohoto akvitánského světce, který se později stal patronem lovu a dobrodružství v přírodě, se nazývá branný závod, který každoročně pořádá na konci dubna ZŠ Supíkovice. Letos se za hezkého jarního počasí sešla na startu 23. ročníku Hubertova poháru více jak stovka žáků druhého stupně ze sedmi škol jesenické kotliny.

Na ty postupně na dvoukilometrové trati čekala střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl a překonání lanové překážky. Ale ani ta nemohla zastavit lavinu výborných výkonů žáků naší školy z budovy na Nábřežní ul., a to jak v kategoriích jednotlivců, tak i družstev. Putovní pohár z broušeného supíkovického mramoru se tak opět vrátil do vitríny naší školy.

Družstva:

1. místo ZŠ Jeseník – 19 b.

Jednotlivci

žákyně 6. – 7. roč.:

1. místo M. Jonášová
  2. místo M. Nováčková
  3. místo L. Nováčková (všechny VII. B)

žáci 6. – 7. roč.:

1. místo B. Vrbovský (VII.B)
  2. místo R. Velc (VI. B)

žákyně 8. – 9. roč.:

1. místo A. Schreierová
  2. místo H. Nováčková (obě IX. B)

žáci 8. – 9. roč.: