Slet pohádkových postav aneb čarodějná škola

Co se všechno dá zažít, když se slétnou do školy pohádkové postavy, to jste mohli shlédnout v pátek 29. 4. na Boženě Němcové. Při procházce školou tento den narazíte na Karkulku, vlka, Budulínka, Sněhurku a také čarodějné učně. Zdá se mi, že tento den jich bylo nejvíce. V prvních třídách jsme se zasmáli, když jsme hledali své kamarády z pohádky a vařili čarodějný guláš. Ve druhých třídách jsme dělali čarovné pokusy. Stavěli jsme vajíčko na špičku, zkoušeli jsme, jestli se nám ve vodě rozpustí křída. Ovšem největší úspěch slavil náš pokus, jestli vypění sopka se sodou, když do ní nalijeme ocet :-)! Velký zážitek!! Třetí třídy plnily čarovné úkoly výtvarné a tělocvičné, čtvrťáci zrovna čarovali na dopravním hřišti a skládali zkoušku na cyklistický průkaz a paťáci se v tento pohádkový den vypravili do knihovny a tam si povídali a četli o všech pohádkových i čarodějných záhadách. Strávili jsme všichni nádherný a plný den!!