Prvňáčci už jsou jako ryby ve vodě

Od 1. března do 3. května se žáci prvních tříd účastní plaveckého výcviku, který je součástí učebního plánu tělesné výchovy. Vždy v úterý vyjíždí na bazén do České Vsi autobus plný nedočkavých dětí. Pod vedením zkušených instruktorů se prvňáci učí nenásilnou a zábavnou formou zvládat základy plavání a bezpečného pohybu ve vodě. Počáteční strach z vody už všichni překonali, někteří ještě potřebují pomůcky pro udržení nad hladinou. Většina dětí se cítí jako ryby ve vodě a zdokonalují se v různých plaveckých stylech. Zdatní plavci si zkouší skoky do vody a mnoho dalších aktivit. Odměnou za své výkony bude pro děti MOKRÉ VYSVĚDČENÍ. S bazénem se po desáté dvouhodinové lekci neloučíme, protože i v druhé třídě bude plavecká výuka pokračovat. Věříme, že získané dovednosti zařadí děti spolu s rodiči mezi pravidelné návštěvníky plaveckých bazénů. PLAVÁNÍ A OTUŽOVÁNÍ ZDAR !

M. Kováčová