Okresní soutěž v Aj – tým z Boženy Němcové PRVNÍ!

Celkem 16 tříčlenných družstev žáků pátých tříd z jesenického okresu se 6. 4. 2016 sešlo v naší škole (v budově Boženy Němcové) s jasným cílem. Vyzkoušet si, jak jsou na tom se znalostí angličtiny. Ale tento den se nenesl jen v duchu urputného zápolení, kdo získá co nejvíce bodů v jazykových testech. Právě naopak! Tento den si 48 dětí z jesenických škol užily. Mohly se totiž celé dopoledne věnovat tomu, co je baví a co jim skvěle jde – anglickému jazyku. Před samotnými testy absolvovaly slovní „rozcvičku“ pod vedením p. uč. Kozlové a p. uč. Holubové, při které odpovídaly na několik otázek, kde o sobě prozradily několik základních informací. Poté už plnily připravené úkoly zaměřené na porozumění poslechu a čtenému textu. V rámci skupinek jednotlivých škol probíhaly občas živé diskuse. I přes pohodovou atmosféru se snažily o co nejlepší výsledek. A uspět mezi 16 družstvy nebylo vůbec snadné. Proto máme velkou radost, že našim dvěma družstvům se to povedlo.

Tým z Boženy Němcové ve složení David Novák – V. E, Vít Proske – V. E a Adam Žák – V. D soutěž vyhrál a družstvo z Průchodní se soutěžícími Lenka Poljaková – V. A, Šimon Labaj – V. B a Ema Korytářová – V. B měl v testech jen o tři body méně a po „rozstřelu“ v popisu obrázku obsadil krásné páté místo. Všem soutěžícím, kteří nás výborně reprezentovali, blahopřejeme!

Za organizační tým soutěže Martina Konečná