Ani letos nezklamali

I v letošním ročníku Konverzační soutěže v anglickém jazyce se našim dařilo. Ve středu 10. února dva vítězové školního kola Adéla Malá ze VII. A (ml. kategorie) a Tomáš Smital z IX. B (st. kategorie) měli nelehký úkol, prosadit se mezi nejlepšími angličtináři jesenického okresu. Konkurence byla letos opravdu tvrdá. Jazyková úroveň většiny soutěžících porotu příjemně překvapila. O to větší máme radost, že i letos se našim žákům podařilo skončit „na bedně“. Oba soutěžící nepodcenili přípravu a v den „D“ ji dokázali zúročit. Stejně tak se jim podařilo překonat určitě značnou trému a „prodat“ svoje jazykové nadání a doposud získané znalosti angličtiny.  Porotu o svých kvalitách přesvědčili a pro sebe, potažmo i pro naši školu, tak získali dvě druhá místa, za což jim děkujeme a k danému úspěchu upřímně blahopřejeme. Jelikož soutěžící ve starší kategorii, kteří skončili na prvních dvou místech, dále postupují do krajského kola, budeme Tomášovi přát, aby o svých kvalitách přesvědčil i porotu v Olomouci.

Martina Konečná, organizátorka soutěže