PREVENTIVNÍ PROGRAM VESELÉ ZOUBKY pro prvňáčky

První den 2. pololetí čekalo na prvňáčky milé překvapení. Uvítal je zábavně vzdělávací film JAK  SE  DOSTAT HURVÍNKOVI  NA  ZOUBEK, který dětem hravou formou vysvětluje, proč je nutné si zoubky důkladně čistit a jak správně postupovat. Hurvínek také pomáhal dětem vyplnit veselý pracovní list z oblasti ústní hygieny a zdravé výživy. Děti měly správné odpovědi v malíčku a  zaslouženě dostaly velkou jedničku. Během preventivní hodiny VESELÉ  ZOUBKY měli žáci jedinečnou možnost, vyzkoušet si správnou techniku čištění zubů na zapůjčených maketách. To se dětem pod vedením zkušených lektorek moc líbilo. Všem dětem udělala radost dárková taška s barevným zubním kartáčkem, pastou, přesýpacími hodinami, žvýkačkami bez cukru, samolepkami a pracovním sešitem. Děti si také odnesly nové a užitečné informace a zároveň dobrou náladu. Cílem projektu je vést děti ke správnému nácviku péče o chrup. Nezbývá, než převést informace do praxe a udržet si co nejdéle zdravé zoubky. Děkujeme DM drogerii, která celou akci sponzorovala a vyslala příjemné lektorky.

za učitelky 1. tříd M. Kováčová