ŠK Konverzační soutěže v anglickém jazyce

V posledních dvou lednových týdnech se 23 jazykových nadšenců naší školy rozhodlo poměřit své síly v Konverzační soutěži v anglickém jazyce.  Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V mladší kategorii se „utkali“ žáci 6. a 7. ročníku, ve starší osmáci a deváťáci. Všichni prokázali, že domluvit se anglicky pro ně není problém. Nejdříve popisovali náhodně vybraný obrázek. Pak si vylosovali své konverzační téma, ke kterému nejdříve řekli vše, co je napadlo, poté museli odpovídat na všetečné dotazy poroty. (Pozn.: porota – ml. kat. p. uč. Holubová – p. uč. Konečná, st. kat. p. uč. Schreierová – p. uč. Konečná). Vzhledem k tomu, že výkony těch nejlepších soutěžících byly opravdu hodně vyrovnané, měla porota nelehký úkol vybrat z každé kategorie ty opravdu nejlepší. A jak to nakonec vše dopadlo?

Kategorie IA (6., 7. ročník)

1. Adéla Malá VII. A
  2. Nela Muzikantová VII. B
  3. Klára Smatanová VII. B

Kategorie IIA (8., 9., ročník)

1. Tomáš Smital IX. B
  2. Vít Dvořák IX. B
  3. Marek Červený IX. A

Všechny soutěžící chválíme za odvahu poměřit své jazykové dovednosti s ostatními spolužáky a za pěkné výkony. Doufáme, že je tato zkušenost podpoří v dalším studiu angličtiny. Adéle a Tomášovi přejeme hodně štěstí do okresního kola, které se koná 10. 2. na naší škole.

ŠK Konverzační soutěže v Aj - žáci

Za učitele angličtiny Martina Konečná