Plný košík exotického ovoce

Naše škola je již několik let zapojena do celostátního projektu Ovoce do škol. Každý měsíc dostávají děti balíčky s ovocem, zeleninou nebo ovocnou šťávou. V předposledním lednovém týdnu na školáky čekal opravdu zajímavý voňavý zážitek v podobě plného košíku u nás méně známého exotického ovoce. Děti zažily sladké dobrodružství při poznávání a ochutnávání ovoce z dalekých zemí. Pomelo, mango, limetka, ananas, jahody, to nejsou žádné novinky, ale ochutnat physalis z Kolumbie, nashi hrušku, granátové jablko, liči nebo žlutý meloun, to bylo pro některé z nás první sladké setkání s tímto ovocem. Stejně jako si přivonět ke kořenu zázvoru nebo k voňavým čerstvým bylinkám, tymiánu a rozmarýnu. Paní učitelky krájely, děti ochutnávaly a ovoce mizelo v dětských bříškách. A nešlo jen o ochutnávání, děti se také dozvěděly, kde se ovoce pěstuje, jaké má léčivé účinky na lidský organizmus a vyzkoušely si své získané znalosti v kvízech v barevných pracovních listech. Naše třída si nakonec krásný košík plný voňavého ovoce namalovala.

A tak už víme, že poznávání může být nejen zajímavé, ale i sladké a voňavé!

Zapsala:  Zdeňka Mrosková