Matematická olympiáda – okresní kolo

19.1. se uskutečnilo okresní kolo v MO pro 5. a 9. ročník. (Ročníky 6.-8. budou mít své klání až v dubnu).
Letošní již 65!!! ročník byl zajímavý tím, že se sešlo nevídaně páťáků – celkem 31 dobrých, nelenivých matematiků z celého okresu. Z naší školy jich bylo dokonce 14! Prvně museli tito žáci projít školním kolem, kde bylo dost obtížných 6 příkladů. Je pravda, že na nich mohli spolupracovat spolu se svými rodiči a cesty k řešení mohli hledat i u svých pedagogů. Ale tam jde pak o to, aby rodič svému dítěti pomohl tak, že mu úlohu vysvětlí a navede jej k řešení, ne jen vypočítá. Protože v okresním kole se to hned pozná, zda žák umí logicky uvažovat a nebojí se vyřešit obtížnější příklady. A jak si tedy naši žáci vedli? No SKVĚLE.
Kategorie M5
1. místo  Agáta Agóčová (5.D)
3. místo Robert Liewehr (5.A)
úspěšní řešitelé:
4.-8. místo       Adam Žák (5.D), Šimon Labaj (5.B), Lenka Poljáková (5.A)
9.-11. místo      Martin Valíček (5.B)
Tedy 6 ze 13 našich zúčastněných žáků bylo úspěšných. Krásný výsledek.

Kategorie M9
V této kategorii soutěžilo 9 žáků z toho 2 z naší školy – Martin Kozel a Kristýna Žáková, kterým se nepodařilo zařadit se mezi úspěšné řešitelé, ale i tak je hezké, že vyřešili školní kolo a nebáli se zabojovat v okresním.

Všem úspěšným velká gratulace a poděkování těm, kteří je připravili.

Hana Pavlíková