MALÉ HRÁTKY S PLYŠÁKY aneb prvňáci z Průchodky

Odměnou za 1. čtvrtletní snažení byl prvňáčkům relaxační zvířátkový den. Čekaly nás tématicky propojené zábavné činnosti s plyšovými hračkami, které si děti donesly. Známe je z dětských filmů a seriálů. Sešlo se přes 50 medvídků, opiček, slonů, sobů, zajíčků, veverek, ježků a nechyběli ani pejsci, kočky, myšky, vrány a včelky. Každé zvířátko mělo své jméno a příběh. Některé se umělo schovat do hádanky, vystupovat v bajce, jiné si s říkankou zacvičilo nebo s písničkou zatancovalo. Děti uměly plyšáky podle svého druhu rozpohybovat. Vyprávěním o plyšácích se děti více sblížily, naučily se vyprávět a nestydět se před ostatními. Také zjistily, že škola není jenom o učení, ale také o hraní a kamarádství. I malý plyšák může vykouzlit velký dětský úsměv.:-)
napsala Marie Kováčová