Podzimní slavnosti

Vážení rodiče a milé děti,

pomalu se blíží čas našeho celoškolního projektu zvaného „Podzimní slavnosti“, který se bude konat ve čtvrtek 5. 11.

Pro žáky 4. a 5. tříd si žáci druhého stupně chystají už na dopoledne nejrůznější soutěže hlavně v duchu Halloweenu, aby je s tímto anglosaským svátkem seznámili.   Čtvrťáci a páťáci v tento den přijdou se svými třídními učitelkami za kamarády z 2. stupně do školy na Nábřežní ulici a stráví společně pravděpodobně dobu od 10:00 do 12:00 (čas bude ještě upřesněn).

!!!!!  Na pozdněodpolední část akce tímto srdečně zveme všechny žáky naší školy a jejich rodiče. !!!!!

Před tím, než vás seznámíme s harmonogramem odpolední části akce, dovolte nám vyhlásit „Soutěž o nejhezčí vydlabanou dýni“.  Dopravte do školy (na kteroukoliv ze tří školních budov) – do 4. 11. tu Vaši vydlabanou krásku – podepsanou (třeba zespodu) a můžete se tak zúčastnit této kreativní soutěže. Pokud náhodou nevyhrajete, i tak Vaše dýně bude velmi vítaná, použijeme ji na osvětlení a dekoraci hřiště J.

Na co se můžete odpoledne těšit?

1. Společné zahájení16:30 ve vestibulu školy na Nábřežní.
  2. Soutěž o nejhezčí vydlabanou dýni – vyhlášení vítězů.
  3. Krátký program žáků 2. stupně – seznámení s tradicemi podzimních svátků (Dušičky, Halloween).
  4. Lampiónový průvod kolem hřiště. (Přineste si lampióny a svíčky).
  5. Rej masek – přestavení masek s následným vyhlášením vítězů soutěže o nejlepší masku. (Kdo se chce umístit, musí být v masce – „od hlavy k patě“ – ne pouze“ něco na obličeji“.
  6. Tombola – slosovatelnou vstupenku s číslem obdržíte při vstupu na akci (u vchodu školy).
  7. Strašidelná dráha – děti z 2. stupně si chystají stezku odvahy pro odvážné (malé děti můžou jít s rodiči).
  8. Další soutěže.

Pozn.: V několika dopoledních soutěžích budou potřeba jablka. Pokud někteří rodiče mají třeba jablíček ze zahrady nadbytek, mohou nám je věnovat. Ušetřili bychom část peněz ze Sdružení rodičů zase na jiné akce. (Kontaktujte, prosím, případně p. uč. Konečnou – martina.konecna@zsjesenik.cz).