Voda, voda, všude voda

To bylo první zjištění v pondělí 7.9. při příchodu do školy na Průchodní ulici. Prasklá hadička na chlapeckém WC v 1. patře způsobila havárii, která během dvou dalších dnů ukázala svoji velikost. V patře zatekla voda do sborovny a 4. B třídy. Voda dosahovala 5 cm výšky a smočila vše co dosahovalo této výšky či leželo na podlaze. Nábytek, knihy, voda zatekla pod lino. Stropem voda protekla do přízemí, kde je tělocvična. Parkety v tělocvičně se začaly vzdouvat, obložení z „jekoru“ po stěnách se odchlíplo, některá světla neunesla tíhu vody, která se do nich vlila, a utrhla se. I zateplení – vata, která byla po stěnách, byla plná vody. Vše muselo pryč, dříve než to chytne plíseň,  a tak nastal kolotoč rychlé nápravy. Pojišťovna – bourací a trhací práce – podlaháři – malíři – truhláři a firma, která rekonstruuje tělocvičny. Dnes je 5.10. ,  měsíc po havárii, a tělocvična je holátko, které je odstrojeno a čeká na nové vybavení a nový kabát. Třída a sborovna je vymalovaná, lino strhané, podlaha srovnaná a čeká se na vyschnutí stěrky, aby se položilo lino. Naštěstí počasí je milosrdné. Pak se bude moci nastěhovat nábytek a po něm žáci do své třídy.

A kdy začne provoz v tělocvičně? To je jistě otázka, která trápí nejen naše pedagogy a žáky, ale i veřejnost, která tělocvičnu využívá odpoledne. No věřme, že to bude dříve než na Vánoce.