zastoupení na „republice“

Ve dnech 10. – 12. září 2015 se dvě žákyně naší školy – Natálie Poláková a Denisa Bakešová zúčastnily Republikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) v Praze, kam se probojovaly z okresního a následně krajského kola v Hranicích spolu s dalšími 650 dětmi z celé republiky.

OVOV je atraktivní pohybový program pro žáky základních škol, letos pro ročníky 2000 – 2005. Jejími zakladateli jsou Roman Šebrle a Robert Změlík – olympijští vítězové v desetiboji.

Během dvou závodních dní musela děvčata absolvovat 10 disciplín – 5 v pátek a 5 v sobotu. Některé disciplíny probíhaly na stadionu Juliska a některé na Kotlářce. V pátek po slavnostním zahájení, kdy děti vytvořily na travnaté ploše 5 barevných olympijských kruhů a učitelé rok 2015, na ně čekal běh na 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem, shyby a nakonec skoky přes švihadlo. V sobotu jim pak zbýval trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem a závěrečný běh na 1000 m.

Obě děvčata se snažila dosáhnout co nejlepších výkonů ve všech disciplínách. V celkovém hodnocení se Deniska i Natálka umístily v druhé polovině výsledkové listiny, ale obě si v 6 disciplínách vylepšily své osobní výkony. Denisce se nejvíc povedla 4. disciplína, kdy udělala během 2 minut celkem 68 shybů (shyby se provádějí na šikmé lavičce upevněné na žebřinách), což byl 4. nejlepší výkon mezi děvčaty ročníku 2002 a to jich tam bylo 69. Natálka si v poslední disciplíně – běhu na 1000 m vylepšila svůj osobní rekord a byl to zároveň 5. nejlepší výkon mezi děvčaty ročníku 2000.

Celá sportovní akce byla velmi náročná, ale děvčata ji zvládla skvěle a odváží si kromě nových zkušeností i skvělé zážitky. GRATULUJEME a děkujeme za výbornou reprezentaci školy i města Jeseník.

OVOV3

OVOV2