Malá olympiáda v anglickém a českém jazyce

Dne 22. 4. proběhlo již 2. setkání žáků jesenického okresu na ZŠ Jeseník, B. Němcové.  Tříčlenná družstva z 10 škol Jesenicka přijela porovnat své dovednosti a znalosti v oblasti českého a anglického jazyka. V českém jazyce soutěžilo 14 tříčlenných družstev, v anglickém jazyce 9.

V literární soutěži žáci prokázali, že umí číst s porozuměním, pracovat s informacemi, vyhledávat údaje v textu. Také schopnost improvizace, vyjadřovací schopnosti a kreativita byla důležitá při plnění některých úkolů.

V anglické soutěži „Letś play with English“ byl hlavní disciplínou poslech, porozumění textu, vypracování jednoduchých úkolů na základě poslechu, čtení i konverzace.

Celé dopoledne probíhalo v příjemné atmosféře, žáci plnili zodpovědně zadané úkoly a domů odcházeli s pocitem radosti a dárečkem pro každého.

A jak to celé dopadlo?

český jazyk