Den na farmě

Letošní oslavy Dne Země jsme věnovali zemědělství a farmářství. Žáci z celé školy navštívili ZD Jeseník a prohlédli si všechny zajímavé prostory, které družstvo skrývá. Nám nejmenším se nejvíce líbila telátka, zvláště pak to, které se právě ráno narodilo, ovečky tzv. černohubky, velmi zajímavá pro nás byla zvědavá kráva, která si nás všechny chtěla olíznout a udělat si z nás kamarády. Menší i větší kluky určitě zaujala zemědělská technika, kterou si mohli „osahat“ a téměř vyzkoušet. Přínosné pro nás bylo také slyšet od ochranářů CHKO Jeseník, které ptactvo můžeme najít na polích. Ojedinělá a velmi poučná byla informace, co všechno se děje v bioplynové stanici!!

Ovšem nejlepší byla ochutnávka produktů Zemědělského družstva. Ochutnali jsme všichni výborné grilované sýry, tvaroh s čokoládou a jogurt s ovocem!!

Na samém konci prohlídky nás čekala vědomostní soutěž o upomínkové předměty a drobné ceny připravené Zemědělským družstvem.

Chtěli bychom všem, kdo pro naše žáky „Den na farmě“ připravovali Velice poděkovat za jejich trpělivost a ochotu, s jakou se o nás všechny celé dopoledne starali, za ochutnávku produktů. Jsme rádi, že jsme mohli alespoň trochu nahlédnout pod pokličku jejich práce.